Poradna rubriky:
Aktuality (1)
Choroby (2)
Infekce psů (5)
Krmivo (2)
Léčba (2)
Veterina (3)
Zvířata (6)
Kontakt:

Plaská 54A
323 00 Plzeň
(modrý dům naproti Delvity, vstup ze zadní části domu)

MVDr. Zdeněk Drozd
mobil: 602 773 645

E-mail: drozd.zdenek@gmail.com

Poradna

Poradenství

V případě jakéhokoli dotazu ohledně Vašich domácích mazlíčků a zvířecích svěřenců máte možnost se obrátit na naši veterinární ordinaci, ať už formou příspěvků v poradně na webových stránkách nebo také na e-mail ordinace (drozd.zdenek@gmail.com).

Velmi se omlouvá, ale vzhledem k velkému množství spamů mne prosím kontaktujte na e-mail.

Krmiva

Krmivo je produkt rostlinného nebo živočišného původu a produkty jejich průmyslového zpracování, stejně tak organické či anorganické látky jednotlivě nebo ve směsích. Tyto bývají určený pro výživu zvířat. Zvířata chovaná jako společníci jsou dnes také krmena průmyslově vyráběnými krmivy ve formě granulí nebo konzerv. Krmivo by mělo mít složení odpovídající druhu a kategorii zvířat.

Čipování

Čipování slouží k identifikaci zvířete, využívá se podkožního čipu. Zvířata, která nejsou zapsána v plemenných knihách, musí být označena mikročipem. Označení mikročipem provádí soukromý veterinární lékař. K označení je možné použít pouze mikročipy splňující ISO normy pro mikročipy a čtecí zařízení.

Klinické diety

Některá onemocnění lze léčit úpravou krmného režimu a nasazením adekvátní klinické diety. Pokračování »

Veterina Plzeň

Vašim domácím mazlíčkům rádi pomohou ve veterinární ordinaci v Plzni (ulice Plaská 54A) provozované MVDr. Zdeňkem Drozdem a MVDr. Pavlem Patočkou.

Veterinární lékařství (tzv. zvěrolékařství)

Jedná se o vědní obor zabývající se zdravotní problematikou, prevencí a léčbou nemocí zvířat. Prvořadým úkolem veterinární medicíny je chránit a zlepšovat zdraví zvířat, snaží se také chránit lidi před nemocemi přenosnými ze zvířat na člověka.

Veterinární ordinace

Péči o zvířata zajišťují zvěrolékaři ve svých veterinárních ordinacích.

Nemoci psů a koček

Psi se vakcinují proti těmto chorobám: psinka, infekční zánět jater, parvoviróza, parainfluenza, leptospiróza, vzteklina (rabies), koronaviróza, infekční laryngotracheitida, tetanus, lymská borelióza.

Choroby, proti kterým se vakcinují kočky: panleukopenie – kočičí mor, kočičí rýma, leukóza, infekční peritonitis, dermatofytózy, vzteklina – rabies.

Odčervení – dehelmintizace

Léčebný postup vedoucí k ničení či odstraňování parazitických červů (původců helmintóz) z těla zvířete. Podávají se léčivé látky – anthelmintika, které mohou parazita přímo zabít nebo mají pouze paralytický (znehybňující) účinek.

Veterinární homeopatie

Lidé opatrně překonávají své letité zvyklosti a zkouší stále něco nového, ale o homeopatii pro zvířata slyší většinou poprvé. Pokračování »