Poradna rubriky:
Aktuality (1)
Choroby (2)
Infekce psů (5)
Krmivo (2)
Léčba (2)
Veterina (3)
Zvířata (6)
Kontakt:

Plaská 54A
323 00 Plzeň
(modrý dům naproti Delvity, vstup ze zadní části domu)

MVDr. Zdeněk Drozd
mobil: 602 773 645

E-mail: drozd.zdenek@gmail.com

Veterinární homeopatie

Lidé opatrně překonávají své letité zvyklosti a zkouší stále něco nového, ale o homeopatii pro zvířata slyší většinou poprvé.
Principy homeopatického léčení zvířat jsou shodné s principy homeopatického léčení lidí. Platí zde stejné zákony a používají se stejné léky. Jediným rozdílem je cesta ke získání informací o pacientovi. Tyto informace musí zprostředkovat majitel zvířátka a toto je také klíčové pro posouzení jeho stavu (povaha zvířete, jeho běžné chování, odchylky a změny atd.). Nedílnou součástí práce homeopata je také pozorování a vnímání zvířecího klienta v domácím nebo neutrálním prostředí. Tak se nejlépe pozná, co klientovi opravdu je.
Homeopatie se snaží zasáhnout příčiny a kořeny onemocnění. U zvířat se homeopatií léčí především chronické neléčitelné stavy, poruchy chování a případy, kdy nelze pro nežádoucí vedlejší účinky použít chemická léčiva.

Komentář

Komentář z surovcová miluše
Čas: 15. 1. 2009, 20.50

Dobrý večer.mám 9letou am.kokršpanělku.nikdy neměla problémy s ouškama až v létě dostala strašně silný zánět.antibiotika,kapky,výplachy.nakonec byla na operaci obou uší,aby se jí zvětšil otvor,byl lepší přístup a víc to bylo vzdušný.je to o moc lepší,ale už je to chronický.každý den uši čistíme,k veterináři chodíme na výplach.a stejně od té doby dostala už dvakrát slabý zánět.dělal se rozbor a má tam streptokoka a nějaký bacil co se objevuje v trusu a běžně venku.už je mi jí líto z toho věčnýho šťourání,vyplachování.já taky všechno nezvládnu.proto se ptám,jestli by se to dalo nějak pozastavi,držet chvíli v klidu.ona je pak tak vystresovaná,že chvíli trvá než mi začne důvěřovat.bylo nám navrženo,že by se jí mohly ještě jednou operativně zvětšit otvory v uších,aby to bylo vzdušnější.mě už se jí ale nechce dávat operovat,proto píšu a zjišťuju,jestli by nebyla nějaká lepší cesta.mohl byste mi poradit,nebo něco doporučit.vyzkoušíme všechno,aby byla fenka spokojená,bez potíží a mi chvíli v klidu.děkuji moc za odpověď.přeji mnoho úspěchů.na shledanou Surovcová.

Odpověď: Dobrý den, doporučil bych Vám navštívit lékaře zabývajicího se homeopatií. Na kůži se projevuje onemocnění celého těla a také duše. Nemůžeme tvrdit, nemocné jsou pouze uši a ostatní tělo je zdravé. Pokud uši uřízneme zvíře nevyléčíme. Zde se nachází hranice klasické medicíny. K posouzení problému od Vás lékař bude potřebovat hodně informací. Bude sestavovat anamnézu, zjišťovat co nemoci předcházelo, čím se nemoc zlepšovala, kdy se fence udělalo hůře atd. pro klasickou medicínu to jsou údaje nedůležité, ale pro homeopatickou terapii zásadní. Přeji mnoho úspěchu. Z.D.

Komentář z Lucie Bartošová
Čas: 3. 7. 2009, 13.09

Dobrý den,
náš pejsek má neustálé problémy s análními žlázkami, momentálně léčíme zánět, již nám byla do budoucna doporučena operace – pokud se zánět bude opakovat. Z homeopatických léčiv mi bylo doporučeno pro dobré zkušenosti Aesculus D3, 3x denně 5kuliček. Chtěla bych se zeptat, jaký je Váš názor na tento lék a zda byste mi nemohl doporučit veterinárního homeopata v Praze. Předem moc děkuji za odpověď, s pozdravem Lucie Bartošová
Odpověď: Homeopatie je jedinečná léčebná metoda. Její jedinečnost spočívá v tom, že hodnotí pacienta ze všech stran, zajímá se jeho konstitucí, způsobem reakce, modalitami t.j. kdy se stav lepší či zhoršuje a čím. Pacient se musí vyšetřit. není lék, který by zabíral na tzv. žlázky, proto se k léku nemohu vyjádřit.
Pomocí zánětu žlázek se organismus drénuje a výtok zlepšuje celkový zdravotní stav. Nejedná se pouze o zánět žlázek, ale o onemocnění a způsob reakce celého organismu. Operací se může celkový stav zvířete zkomplikovat. Může dojít k hnisavým zánětům zevních zvukovodů, spojivek atd. Mimo jiné má klasická medicína také své metody, např výplachy análník žlázek antibiotiky. V Praze bych vám doporučil svého spolužáka MVDr. Jiřičku můžete se objednat v veterinární klinice aavet, http://www.aavet.cz/ S pozdravem MVDr. Zdenek Drozd.

Komentář z Zdena Brabcová
Čas: 14. 7. 2009, 16.30

Dobrý den, pane doktore.
Mám dotaz: jakým způsobem se podávají zvířatům homeopatické přípravky. Člověk je poctivě cucá nebo si nakape – ale co pejsek?
Může kuličku „zblajznout“?
Děkuji za odpověď.
Zdena Brabcová
Do injekční stříkačky dáte 5 kuliček, nasajete do ní 2ml studené, převařené vody. Kuličky rozpustíte a protřepete obsah. Preparát podáte nemocnému tvoru do tlamičky.Zvíře nebudete asi půl hodiny před a půl hodiny po aplikaci krmit a napájet, aby mělo čistou tlamu. Homeopatika zvířátkům chutnají. :-) Z.D.

Komentář z Taťána Bartová
Čas: 5. 10. 2009, 15.04

Dobrý den, mám roční fenku jorkšírského teriera s PP a náš problém je neustálé drbání, které trvá již 5 měsíců.S veterinářem jsme vyloučili plísně, parazity, test hladiny IgE – neprokázána žádná alergie, již měsíc na dietě z/d od Hills, závěr veterináře – zřejmě atopické onemocnění, zatím nedostává kortikoidy, pouze 1 týden povrchově Prurivet (okamžitě se přestala drbat). Prosím o radu, zda by bylo vhodné navštívit veterinárního homeopata a zda by byla naděje na zlepšení, navíc nemohu sehnat kontakt na vet.homeopata někde poblíž – jsme z Ústí nad Labem. Děkuji mnohokrát za odpověď.

Odpověď: Z klasické medicíny se proti svědění používá Stronghold nebo Advocate. Léky zabírají na svrab. Kortikoidy fungují velmi dobře, ale mají řadu vedlejších ůčinků. Z homeopatických léků dobře zabírá např. Sulfur CH 5, 5 globulí 2x denně. V Ústí nad Labem kolegu praktikujícího homeopatií neznám, ale zajísté se tam homeopatií někdo zabývá. Návštěvu homeopata vám doporučuji. Zvíře je potřeba vyšetřit a předepsat lék. Lék který jsem Vám doporučil bez vyšetření nemusí fungovat. S pozdravem MVDr. Zdenek Drozd.

Komentář z Lancová
Čas: 5. 11. 2009, 17.31

Dobrý den, mám kočku, která samosřejmě mrouská, koťátka nechci, kastrace mi připadá taky krutá. Dala by se kočičí říje utlumit homeopaticky? Děkuji mnohokrát za odpověď.
Odpověď: Pouze u patologických stavů je možné s homeopatií pomoci. Mrouskání není možné homeopaticky potlačit. Zdenek Drozd

Komentář z Kalinová
Čas: 1. 1. 2010, 11.22

Dobrý den,přejeme vše nejlepší do nového roku a dovolujeme si vznést dotaz.Máme kočku,která má kočičí astma.Užívá Oxyphyllin a Prednizon.Může se léčit homeopatiky?Děkujeme předem za odpoveď.Kalinovi.
Odpověď: Ano může se léčit homeopatiky. Doporučuji navštívit lékaře, který homeopatii provozuje. S pozdravem MVDr. Zdenek Drozd

Komentář z dana
Čas: 6. 2. 2010, 13.55

Dobrý den,pane doktore měla bych dotaz.Máme 13 let kočičku,po změně bydliště jí začly problémy s ušima.Je to domácí kočka ven nechodí.Má za sebou vyšetření na parazity,jaterní testy.Byla zahájena dietní léčba,injekce kortikoidy. Kočička je smutná,polehává,ikdyž žere,pije ale není to ono.Na čas se to zlepší.Byla nám doporučena léčba homeopatika.Co nám poradíte.
Zavolejte mi prosím na 602773645. MVDr. Zdenek Drozd

Komentář z Jana
Čas: 6. 2. 2010, 14.04

Dobrý den,měla bych dotaz.Měli jsme asi 12 let kocourka ,nalezence,venku žijící a občas toulavého.Každý ro si přinesl ze svých záletů svědění uší,drbání srsti,před 2 měsíci to byl pěkná statný kocour a záhy s váhou šel dolů.Opět drbání,celého tělíčka.Vždy se mu kápla kapka Advocate.Poslední měl před rokem,tak se opět zahájila léčba touto kapkou,a po 2 dnech po kápnutí,jsem ho našla uhynulého.Mám dotaz,mohla jsem mu to způsobyt kapkou Advokate,nebo mohl mít reakci na dlouho trvající zimu v jeho věku.Je fakt,že před očima chřadnul.Děkuji
Odpověď: Příčinou uhynu mohlo být třeba selhání ledvin. Bez pitvy se jedná o spekulaci. MVDr. Zdenek Drozd

Komentář z Hana Karásková
Čas: 15. 2. 2010, 17.11

Dobrý den, mám pětiletou fenku křížence, kterou po každém hárání velmi trápí falešná březost – když opominu nošení hraček, budování pelíšků a kňourání – tahá si mlíčko a to velmi dlouho, několikrát denně jí omývám vlažnou vodou, hračky schováváme, ale není to platné. Slyšela jsem, že je možné příznaky léčit reps. tlumit pomocí homeopatik. Můžete mi prosím poradit, který z přípravků je nejvhodnější.
Za Vaši odpověď děkuji.
Odpověď: Není lék na nemoc. Je lék pro trpícího pacienta. Příznak nemoci nic neříká o pacientovi, o jeho reakčním způsobu. Tady je rozdíl mezi alopatií a homeopatií. Pacient se musí vyšetřit a potom předepsat lék. MVDr. Zdenek Drozd

Komentář z Erika Kalova
Čas: 22. 2. 2010, 17.28

Dobrý den.Mam doma britskú kočičku a má roztoče v uškach.Nechcem to riešit chemickými liekmi a sama sa liečim homeopatikami tak by som Vás chcela porosit či neviete o nejakých homeopatikách na tie roztoče.V okolí nemáme žiadneho veter.homeopata,preto by som bola velmi rada keby ste mi poradil.Dakujem.
Odpověď: Nemůžeme mluvit o homeopatickém léku na svrab. Musíme mluvit o způsobu utrpení Vaší kočky. Obávám se, že je to mimo rámec této diskuse. Nemám nic co by mi řeklo který lék mám zvolit. Musíte s kočičkou navštívit homeopatického lékaře. On musí zvíře vyšetřit a zvolit lék. Bohužel se nedá homeopatický lék předepsat na základě toho, že má svrab. Lék se dá předepsat pouze na základě homeopatického vyšetření. S pozdravem MVDr. Zdenek Drozd
PS: Proti svrabu bych Vám doporučil preparát Advocate.

Komentář z Jiřina
Čas: 8. 4. 2010, 9.42

Dobrý den,

chtěla bych se optat, jaká homeopatika podávat feně (20měs.) při poruše štítné žlázy (nevím, zda je původ dědičný, nebo po zda porucha nastala po operacích křížových vazů na obou nohách).
I když nemám v úmyslu na fenu chovat, aby tuto nemoc případně nepředávala dál, velice by mne zajímalo, zda se dá nemoc štítné žlázy vyléčit? Zajímá mne to čistě z důvodu dopadu poruchy štítné žlázy na ostatní orgány…
Předem Vám velice děkuji za Vaši odpověď.
Fenku je třeba vyšetřit, zjistit jakou má konstituci, jak se chová, …pak je možné stanovit diagnózu. Často zabírá Calcarea carbonika. S pozdravem MVDr. Zdenek Drozd

Komentář z Jiří Klečka
Čas: 12. 4. 2010, 19.48

Pane doktore, prosím o informaci, zda lze homeopaticky zlikvidovat u psíků nežádoucí účinky preparátů spot-on proti klíšťatům. Myslím tím obdobu užití homeopatika Thuya na likvidaci nežádoucích reziduí při očkování u lidí. Případně bych prosil o informaci, co je pro odpuzování klíšťat pro psíka zdravotně nejvhodnější. Děkuji za pochopení. Klečka
Ano je to možné. Záleží to ale na reakčním způsobu zvířete. A na příznacích, které to vyvolává. To bychom se museli ale bavit o konkrétním případu. Co je pro pejska zdravotně nejvhodnější? Velmi zavádějící dotaz, na který Vám nejsem schopen seriózně odpovědět. S pozdravem MVDr. Zdenek Drozd.

Komentář z Jitka Hrabcová
Čas: 13. 5. 2010, 11.38

Hezký den, ráda bych se zeptala na mojí fenku (rok nar. 2002), před 4 lety odoperované vaječníky (9 šťěňátek již měla). od té doby snad každý půl rok slabounce krvácí + zvýšená teplota. Nevíme přesně co to způsobuje, všetření by prý stálo hodně. Ráda bych věděla, co můhu dělat. Většinou pak 14 dní jezdíme na injekce ob den. jaké homeopatikum bych mohla Bětce podávat? Děkuji za informaci.
Pokud jsem to dobře pochopil, tak je fenka vykastrovaná, přesto se objevuje výtok. Při vyndávání vaječníků může zůstat v dutině břišní miniaturní zbytky tkáně vaječníků, které jsou schopny obnovit hormonální funkci. Tento stav by bylo možno upravit podáváním preparátu Covinan. Z homeopatik bych použil Folliculinum. S pozdravem MVDr. Zdenek Drozd.

Komentář z Hana Lukášová
Čas: 29. 6. 2010, 11.45

Dobrý den, pane doktore!Prosím o radu, zda se dá homeopatiky řešit problém se SRMA, který diagnostikovali naší 16ti měsíční fence trpasličího pudlíka a momentálně léčí steroidy. I přesto se znovu objevil po 6ti týdnech a postupném snižování dávky další, byť slabší, léky potlačený atak. Děkuji mnohokrát.
Odpověď: Nemám s tím zkušenost, ale pokusil bych se o to. MVDr. Zdenek Drozd

Komentář z Ingrid
Čas: 2. 8. 2010, 8.26

Dobrý den, mojí fence malého knírače (5 let) veterinář diagnostikoval šelest na srdci 1. stupně. Nemáme zatím žádné léky. Bylo mi doporučeno homeopatikum Kalium Carbonicum AKH. Chtěla bych se zeptat na dávkování. Kolik kuliček jí mám dávat? Děkuji za odpověď a za radu.
Na dávkování se musíte zeptat vašeho lékaře. Dávkování je závislé na potenci homeopatického léku který dávkujete. Z.D.

Komentář z Johana Dvořáková
Čas: 12. 8. 2010, 21.14

Dobý den,pane doktore,prosím o radu. Máme kocoura.před třemi lety měl plíseň na ouškách-takové malé lysinky. Od té doby chodí každý rok na očkování- Bíofel M. Moc se mi nelíbí,že mu tím zatěžujeme imunitní systém,ale nevím co jiného dělat, aby se mu onemocnění neobjevilo znovu. Můžete mi poradit nějaký homeopatický lék? Moc vám děkuji Dvořáková
Mohu Vám pouze doporučit návštěvu homeopata. Kocourek se musí vyšetřit. S pozdravem MVDr. Zdenek Drozd.

Komentář z Klára
Čas: 8. 9. 2010, 11.21

Dobrý den, máme kocourka, kterému už bude 18 let. Nedávno začal velmi hubnou. Veterinář, dle rozboru krve, zjistil, že mu přestvávají dobře fungovat ledviny a játra. Vím, že už má vysoký věk, ale přesto bych mu ráda pomohla. Já osobně mám velmi dobré zkušenosti s homeopatiky, prosím, můžete mi poradit něco pro něj? Děkuji, K. B.
Doporučím Vám navštívit veterinárního homeopata. Pejsek se musí před předepsáním léků vyšetřit. S podravem MVDr. Zdenek drozd

Komentář z Eva Paulovičová
Čas: 8. 10. 2010, 8.04

Dobrý deň, prosím o radu. Môj 10 ročný psík York bol minulý rok operovaný na močové kamene /oxalát/ . Teraz po roku má veľmi zväčšenú prostatu, objavili sa eritrocyty v moči, močí prerušovane.Veterinár zatiaľ navrhol hormonálnu liečbu, vraj to má rovnaké účinky ako kastrácia. Psík má veľkú predispozíciu na tvorbu kameňov. Viete mi ako veterinárny homeopat poradiť či sa dá táto situácia liečiť homeopatikami?
Mohu Vám pouze doporučit návštěvu veterinárního homeopat. Neumím předepsat lék na základě tří řádků. S pozdravem MVDr. Zdenek Drozd

Komentář z Jana Zikmundová
Čas: 29. 11. 2010, 22.28

Dobrý den,
před třemi měsíci jsme koupili 6 letého valacha
anglického plnokrevníka. Majitel jej chtěl nechat utratit protože zjistil že nevidí překážky. Dlouho mu nikdo nepomáhal a on chřadl izolován od stáda. Když jsem ho poprvé viděla, byl hubený a nejistý. Chodil jako slepec, který rukama krouží po zemi, aby nahmatal pevnou zem. S laskavým svolením majitele jsem k němu přivedla lidského očaře. Ten nám nedal nijak pozitivní verdikt. Pravé oko slepé po dlouhodobém neléčeném zánětu, levé vidí snad na 50%. Na naše naléhání, zda je situace nějak řešitelná nám dal na zkoušku kortikoidní kapky Flarex. Jeho diagnoza zněla šedý zákal. Jenže ten je operovatelný jak u lidí, tak u koní. Nevzdali jsme to. Abychom mohli do jeho zdravotního stavu lépe zasáhnout, koupili jsme ho a nechali ustájit v blízkosti našeho bydliště. Zlepšili jsme jeho stravu vyváženým přísunem správných živin a úspěchy se začaly dostavovat. Za měsíc se už projevoval jako nejčilejší kluk ve stádu svých 4 koňských kamarádů. Přece jen se občas jeho hendikep projeví naražením do nějakého předmětu, který nevidí. Doba tréninku a neúspěchů však zůstala ukrytá v jeho hlavě a pokud má sebemenší stres např. neznámý zvuk, čekání na jídlo aj. začne bezhlavě kroužit v boxu dokola. Stále kapeme kortikoidy, nyní ob den. Před třemi týdny se mu zdravější oko zakalilo a intenzivně z něho vytékala tekutina. Oční specialista MVDr Beránek ho vyšetřil a řekl, že je to měsíční slepota. Ta má dle mých poznatků mnoho možných původců a není objasněna její příčina. Přesto nám řekl, že se mu v oku zapouzdří ložisko, které za čas praskne (projev zašednutí) a sklivec se vyčistí hojným odtokem.
Moc Vás prosím, je tento problém řešitelný homeopaticky? Krom problému s očima jsme zjistili několik bradaviček na břiše, které po samostudiu léčím 1x denně Antimonum crudum a 1x týdně Thuja. Nevím jestli je to správné, nevím zda tyto symptomy spolu souvisí, ale domníváme se, že má v těle možná společného původce obou onemocnění.
Velice rádi bychom vše řešili celostně s ohledem na celý organismus. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, měsíční slepota je pro koně velký hendikep. Pokud trváte na homeopatické terapii, doporučil bych Vám pana kolegu MVDr. Michala Jiřičku. Pan doktor jezdí po pacientech po republice a je jeden z mála, který se specializuje na homeopatii. Je to uznávaný homeopat. V první řadě je nutno koníka vyšetřit, prostudovat příznaky a potom podat lék. Je to běh na dlouhou trat a léčba ne vždy přinese očekávané výsledky. K výběru léku je problematické se vyjadřovat ve chvílí, kdy je nemoc léčena dlouhodobě kortikoidy ( a zároveň homeopatickými léky). Ty mohou být mimo jiné, také příčinou bradaviček na břiše. V ideálním případě stačí pouze jedna dávka léku k vyléčení. Zde to však platit nejspíš nebude.Každý podaný lék mění obraz nemoci. Já nejsem zastánce toho, že budeme používat jedny léky na bradavičky a zároveň druhými léčit oko. Tvor má v určitém časovém okamžiku pouze jednu nemoc léčitelnou jedním homeopatickým lékem.
S pozdravem MVDr. Zdeněk Drozd.

Komentář z Kristina
Čas: 2. 1. 2011, 20.42

Dobrý den, ráda bych se Vás zeptala na možnost homeopatické podpory v léčbě recidivujícího kopytního abscesu. Prvotní absces se objevil před 2ma měsící a nyní po druhé zrecidivoval ve stejném místě.Ložisko zatím nebylo nalezeno, kopyto bylo vyšetřeno kleštěmi. Jak nejbezpečněji zabránit další recidivě?
Předem děkuji za ochotu a odpověď.
Odpověď: Pokud se jedná o dlouhodobé hnisání můžete zkusit lék Silicea CH 5, 2x denně 10 globulí.Lepší by ale bylo koníka nechat vyšetři homeopatem. S pozdravem MVDr. Zdeněk Drozd

Komentář z Jana Vyoralová
Čas: 8. 1. 2011, 21.08

Dobrý den, mám anglického kokršpaněla narozeného 1.4.2002 . Začíná u něho šedý zákal. Ráda bych Vás požádala o radu, je li možné tuto nemoc homeopaticky léčit a jak. Mnohokrát děkuji za odpověď
Odpověď: Stáří léčit nelze. Pokud se jedná o fyziologický proces přirozeného stárnutí, obávám se že pomůže pouze chirurgický zákrok. Pokud by se jednalo o patologii jsou zde jisté možnosti. Jak? To je možné říci až po důkladném vyšetření pejska. S pozdravem MVDr. Zdeněk Drozd

Komentář z Simona Richterova
Čas: 21. 1. 2011, 15.36

Dobrý den, máme 4,5 letou fenku boxera. Dnes ji byla diagnostikováno selháni ledvin. Pravděpodobně po nějaké otravě. Dostali jsme kapačku, injekce antibiotik, vitaminů atd. Zítra jdeme na další vyšetření krve. Můžete mi, prosím, poradit nějaká homeopatika, která by nám mohla pomoci? Příznaky byly: zvraceni, průjem, apatie, zrychlený povrchní dech, nechutenstvi. Budu vám vděčná za odpověď. Děkuji
Odpovědˇ Zavolejte mi prosím. S pozdravem MVDr. Zdeněk Drozd.

Komentář z Soňa Mirvaldová
Čas: 6. 2. 2011, 15.09

Dobrý den,prosím o radu-máme 8 měsíční fenku křížencec(ridgeback+irský setr).Od 4 měsíce má pohybové potíže,dosavadní léčba nezabrala.Váhu hlídáme,bere Alavis 3 již třetí měsíc.Chtěla bych vyzkoušet jinou alternativu léčení,s homeopatiky mám dobré zkušenosti u sebe i u syna,tak jestli mi poradíte,co by se dalo použít u pejska,co by pomohlo.Poranění lékař vyloučil,rentgen ukázal nerovnoměrný růst dlouhých kostí.Moc bych byla vděčná za radu,děkuji!
Odpověď: Základní kámen dobré kostry je strava chudá na bílkovinu. Přebytek bílkoviny způsobuje poruchy růstu kostí a osifikace. Zajímalo by mne, čím krmíte. Nesmí se přidávat žádný tvaroh, D-vitamíny či maso. Doporučuje se krmení pro štěňata velkých plemen psů. Pro homeopatické vyšetření bych ji musel vidět a vyšetřit. S pozdravem MVDr. Zdeněk Drozd

Komentář z Jiřina Doležalová
Čas: 2. 10. 2011, 20.58

Dobrý den, máme pražského krysaříka, kterému jsou tři roky. Najednou nám začal očurávat všechny rohy. Mohl byste nám poradit, jak tento zlozvyk odstranit. Děkuji. J. Doležalová

Odpověď: Máte doma malého milovníka, toužícího se seznámit s krásnou psí slečnou. A svým sokům v lásce dát najevo, tak tady jsem pánem já!!!
Jeho chován í je přirozené. Značkování je možné vyřešit kastrací, ale je to zákrok nezvratný. Tak to zvažte. S pozdravem MVDr. Zdeněk Drozd

Komentář z Fretka
Čas: 31. 1. 2012, 15.29

Dobrý den,
chystám se pořídit si fretku. Fretka bude z útulku v Mladé Boleslavy. Chtěla jsem se zeptat, zda máte nějaké zkušenosti z léčbou a očkováním fretek a zda bychom mohli s fretkou mohli začít chodit k Vám.
Předem děkuji za odpověď
Martina Morávková
Zkušenosti mám, měl jsem doma po studiích. Měl jsem samečka. Přeji Vám s ní hodně radosti. Chodi s ní ke mě samozřejmě můžete. S pozdraven MVDr, Zdenek Drozd

Komentář z Ivan Šalom
Čas: 3. 2. 2012, 19.50

Dobrý den.Mám 5letého novofundlandského psa.Loni prodělal operace na přetržené vazy v kolenou.Nyní má v pravém koleni artrozu.Na léčbu dostává Alavis dual.Chci se zeptat,zda je možné léčit artrozu pomocí homeopatie,popřípadě jakým lékem.Děkuji.Šalom I.
Odpověď: Artrozu jako takou léčit lze, ale pouze skrze nemocného jedince. Homeopatie se věnuje zejména pacientovi a jeho utrpení, pojem artróza je v tomto pojetí zavádějící.S pozdravem MVDr. Zdeněk Drozd.

Komentář z Alena Filipová
Čas: 2. 3. 2012, 19.12

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu. Náš 10 letý mops na podzim začal špatně chodit na zadní nohy.Doktor nám řekl, že je to plotýnkou, dal mu nějaké injekce s tím, že to chce čas,ale víc nespecifikoval. Jelikož ani po 4 měsících se situace nezlepšila, vydali jsme se k jinému doktorovi, který řekl, že je to hodně zanedbané a píchl mu kortikoidy,nedávno jsme byli na 3 injekci a výsledek žádný. Ráda bych věděla,zda by nemohla pomoci homeopatie. Při chůzi je zadní částí nakloněn na pravou stranu. Děkuji
Odpověď: Mohla by mu pomoci. Alespoň si to myslím. S pozdravem MVDr. Zdenek Drozd.

Komentář z Simona Štěpánková
Čas: 23. 3. 2012, 19.09

Dobrý večer, máme 5 a půl letou fenku amerického stafordšírského teriéra, před téměř dvěma lety jsme ji nechali vykastrovat kvůli velmi špatnému zvládání hárání a dlouhým falešným březostem následujícím po hárání. Nyni se nám fenka začala pomočovat, prakticky nevnímá, že jí moč odkapává. Veterinářka nám předepsala Incurin, nicméně bychom jí hormony nechtěli dávat už napořád. Prosím, jaký homeopatický lék by zabral na pokastrační inkontinencí? Děkuji za odpověď
Odpověď: Jaký homeopatický lék by zabral vám nemohu bez vyšetření fenky říct. Musel bych ji vidět a vyšetřit. S podravem MVDr. Zdenek Drozd

Komentář z Jana Vébrová
Čas: 13. 4. 2012, 20.08

Dobrý den, chtěla bych se s Vámi poradit o vhodných homeopatických lécích při porodu. Máme 2letou fenku čivavy (váha 2kg), fenka je zdravá a nyní 5tý týden březí, porodit by měla asi tři štěňátka. Jelikož je fenka prvorodička a je malá, tak se porodu trochu obáváme. Našla jsem na internetu homeopatikum Pulsatilla 9 ch, údajně tak lze fence ulehčit a urychlit porod (rozšíření tzv. měkkých porodních cest). Podávání asi týden před porodem 2x denně 3 granule. Mohl byste mi prosím toto potvrdit, případně poradit nějaká jiná homeopatika a dávkování u takto malého pejska? Děkuji Vám předem za odpověď.
Odpověď : Jedná se o alopatický pohled na homeopatickou medicínu. Dám lék bez ohledu na utrpení pacienta. Podobné rady jsou ale i v homeopatických učebnicích. Dá se lék bez toho aniž by byl důvod a odůvodní se to tím, že jí pomůže. pokud nepomůže, štěně uhyne a matce se zkomplikuje život. Pulstila nemusí nastávající komlikace vyřešit. Pulsatilu by měl dát lékař, který má zvíře důkladně vyšetřené. Tím myslím např. úzkou pánev, mrtvý plod atd.. Raději bych v tomto případě volil nechat matku v klidu a domluvit se s lékařem na sonografickou kontrolu porodu a životních funkcí plodu, v případě na chirurgické řešení porodu. Otázka také je jak se fenka na porod připravuje, jak se ji nalévá mléčná žláza. Jsou argumenty jak pro tak i proti. Lék lze doporučit tak jak píšete, ale ne paušálně pro každý případ. S pozdravem MVDr. Zdeněk Drozd

Komentář z Jana Křížová
Čas: 27. 5. 2012, 15.45

Dobrý den,prosím o radu u našeho osmáka degu 4,5 let se objevilo zhoršené dýchání,trvá zhruba 3 týdny,před tím měla v periodických intervalech vypadávání srsti na hřbetě,které vždy po nějaké době samo zarostlo.Nyní má k tomu ještě holé přední nožičky,které si neustále okusuje. Dýchání se zhorší při jídle a když je rozrušená, jako kdyby měla ucpaný nosní dírky,příp.byla zahleněná. Ráda bych jí pomohla nejdříve homeopatiky než půjdeme ke klasickému lékaři. Jinak byla vždy spíše klidná,moc nepíská oproti té druhé,která je plašan. Jinak chuť k jídlu má,jen jí to ztěžuje to dýchání.Zkusila jsem dát Arsenicum album 9CH 3xdenně,druhý den bylo dýchání lepší,ale kůže horší,třetí den ráno mi přišlo,že dýchá zase hůř. Děkuji předem za odpověď.
Dobrý den, k posouzení vašeho případu mám málo informací. S pozdravem MVDr. Zdeněk Drozd

Komentář z Andrea
Čas: 1. 8. 2012, 22.55

Dobrý den, mám na Vás velkou prosbu. Jde klasická medicína kombinovat s homeopatií ( u zvířat)?. Tedy léčit zvíře oběma způsoby najednou?Děkuji za odpověď Andrea
Ano dělá se to, ale někdy vzniká problém s tím že klasická medicína potlačuje klinické příznaky např. kortikoidy a potom homeopatie nefunguje. Z.D.

Komentář z Laďka Bednářová
Čas: 28. 10. 2012, 20.32

Dobrý den pane doktore, chtěla bych se zeptat, mám 9 měsíců starou fenku westíka, začaly se jí dělat červené fleky na zádech v těchto místech se změnila i struktura srsti, pejsek se neustále drbe. Pan doktor jí nasadil antibiotika a dostala injekci kortikoidů. Chtěla bych se zeptat zda-li je možné tato kožní onemocnění léčit homeopatiky. Já jsem pejskovi změnila i krmivo a to z Royal canin na Orijel 6 fisch. Děkuji za odpověď. L. Bednářová
Dobrý den. Ano , ale neléčí se jen kůže, léčí se celé zvíře a i duše pacienta. Z.D.

Komentář z Olga Hábová
Čas: 7. 12. 2012, 12.38

Dobrý den,
prosím o radu, zda pomůže mému 6ti letému psu POUMON HISTAMINE 30CH na alergickou reakci na blechu. Nemusí jí ani chytit, stačí, když jí chytne některý z dalších našich psů a alergie je zde. Bohužel, i když ošetřuji proti blechám, někdy ji najdeme. Reakce je ošklivá, svědí celé břicho, za ušima a nohy a pejsek si vydrápe chlupy. Máme podezření i na potravinovou alergii a to na kuře a bílou mouku. Od té doby co krmím Barf, tak reakce je jen po bleše, za to trvá dost dlouho.
Předem mnohokrát děkuji za odpověď.
Odpověď: Může mu pomoci , ale také nemusí. Podání homeopatického léku má předcházet vyšetření a pochopení jeho nemoci. Vy podáváte lék ne na základě vyšetření , ale na základě několika málo příznaků. Homeopatie vychází z jiné filozofie než klasická medicína. Je nutno ji pochopit. Z.D.

Komentář z Pavlína Krošláková
Čas: 9. 12. 2013, 19.18

Dobrý den, ráda bych se zeptala , zda byste mi poradil homeopatikum pro labradora , který má po napadení druhým psem
strach a kouše si stale dokola již zhojené místo.
děkuji , s pozdravem P.Krošláková
Dobrý den, může mu pomoci aconitum CH 30 1 dávka, ale raději bych ho viděl, může tam být ještě jiný problém. S pozdravem MVDr. Zdeněk Drozd

Komentář z Iva Hozová
Čas: 19. 10. 2014, 20.20

Dobrý den,
potřebuji poradit,jaké dát 1 1/2 leté chovné perské kočce homeopatikum aby neměla strach z cizího prostředí ,lidí a koček. Není zvyklá chodit ven,žije jen v bytě.Když jde za kocourem,vždy ji říje přestane,poněvadž se hrozně bojí.To se stalo již podruhé,dávám ji Bachovy kapky rescue, ale nevidím že by pomáhaly..
Děkuji za odpověď.
Odpověď: Její chování je, řekl bych, přirozené. Vžijte se do něžné zvířecí duše. Pokud je zde patologie bylo by nutno zvíře vyšetřit. Je velké množství léků a dle tohoto příznaku si netroufám určit diagnózu. Alopat by vám však na základě vašeho dotazu zajisté poradil, homeopat ztěží. s pozdravem. MVDr. Zdeněk Drozd

Napsat komentář